At Kestanesi Nelere İyi Gelir?

MİKROTEM ATKESTANESİ BALSAMI

Atkestanesi nedir?

Atkestanesi bilimsel adı Aesculus hippocastanum L. olan, Hippocastanaceae familyasından bir ağaç türüdür. Ana vatanı Balkan yarımadası olan Atkestanesi ağacı 20-30 metreye kadar uzanan yuvarlak tepeli bir ağaçtır. Yetişmesi için bol ışıklı bir ortam olması gerekir. Yaz başında salkımlı beyaz çiçekler açar. Meyveleri 3-4 cm çapında olup dikenlidir.

 

Birçok insanın ne işe yaradığını bilmediği atkestanesinin vücut için mucizevi faydaları vardır. Özellikle ayaklarda oluşan varisin giderilmesine çok etkilidir. Ayrıca atkestanesinin ağrı kesici ve hücre yenileme özelliği de var.

Mikrotem Atkestanesi Balsamı

Mikrotem bu mucizevi ağaçtan faydalanmayı en kolay şekilde sağlayabilmek için balsamını üretmiş ve halkımızın faydasına sunmuştur. Etki ve fayda sahasını genişletmek için bununla yetinmeyip içeriğinde yine atkestanesi gibi sırt, boyun, omuz, bel, romatizmal ağrılar, incinme, burkulma gibi ağrıları azaltan Zencefil ekstrat da eklenmiştir.

Balsamın cildi tahriş etmemesi, sakinleştirici, yumuşatıcı ve cildin rahatlamasını sağlaması için bu özel formülde, Lavanta, Mentol ve Papatya ekstratları da kullanılmıştır.

İçeriğinde Aescin maddesi bulunan Atkestanesi kılcal damarların güçlenmesi varis gibi rahatsızlıkları azaltmada etki sağlayan yardımcı maddedir.

Kullanım Şekli:

İhtiyaç duyulan bölgeye günde üç defa ovalanarak sürülür.

Mentol içerdiğinden dolayı yüz gibi hassas bölgelere sürmekten kaçının.

Atkestanesi bilinen Faydaları:

İçerisindeki Aescin adlı madde özellikle kılcal damarlar üzerinde etkili olarak damarları güçlendirir ve esnekliklerini arttırır.

Böylece başta varis ve basur olmak üzere vücuttaki şişlikleri önleyici ve iyileştirici etki gösterir.

Vücuda kuvvet verir.

Güçlü bir antioksidandır.

Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser.

Romatizma ve mafsal ağrılarını dindirir.

Ateş düşürücüdür.

Önemli Not:

Mikrotem bitkisel ürünlerin içeriğinde, gerekli ekstratları sadece -içerisinde var- diyecek kadar kullanarak etkin içerikten tasarruf etmeye çalışmaz. Ürünlerimizin kalitesi, kâr hedefleri ve ticari kaygılardan önceliklidir.

Mikrotem Atkestanesi Balsamı’nı Mutlaka deneyiniz.